TDK Corporation NLCV25T-4R7M-EFRD
NLCV25T-4R7M-EFRD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV25T-4R7M-EFRD
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 500MA 684 MOHM
Datasheet Download
NLCV25T-4R7M-EFRD.pdf
Availability of NLCV25T-4R7M-EFRD
QUANTITY
NLCV25T-4R7M-EFRD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV25T-4R7M-EFRD
Internal Part NumberEIS-NLCV25T-4R7M-EFRD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)684 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant46MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV25T-4R7M-EFRD
Related LinksNLCV25T-, NLCV25T-4R7M-EFRD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV25T-4R7M-EFRD Details Description
Related parts for NLCV25T-4R7M-EFRD
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf