TDK Corporation NLCV25T-R33M-EFRD
NLCV25T-R33M-EFRD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV25T-R33M-EFRD
Brief Description
FIXED IND 330NH 1.48A 78 MOHM
Datasheet Download
NLCV25T-R33M-EFRD.pdf
Availability of NLCV25T-R33M-EFRD
QUANTITY
NLCV25T-R33M-EFRD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV25T-R33M-EFRD
Internal Part NumberEIS-NLCV25T-R33M-EFRD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±20%
Current Rating1.48A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)78 mOhm Max
Q @ Freq5 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV25T-R33M-EFRD
Related LinksNLCV25T-, NLCV25T-R33M-EFRD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV25T-R33M-EFRD Details Description
Related parts for NLCV25T-R33M-EFRD
IC BUS BUFF TRI-ST DUAL SOT238 datasheet.pdf
RES SMD 16.2KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET OMNIFETII 40V 3.5A 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 10-MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
HIGH SIDE PROTECTION CNTRL SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
DELAY LINE 8NS 869-960MHZ SMD datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf