TDK Corporation NLCV32T-100K-PFRD
NLCV32T-100K-PFRD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV32T-100K-PFRD
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 600MA 504 MOHM
Datasheet Download
NLCV32T-100K-PFRD.pdf
Availability of NLCV32T-100K-PFRD
QUANTITY
NLCV32T-100K-PFRD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV32T-100K-PFRD
Internal Part NumberEIS-NLCV32T-100K-PFRD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-PFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)504 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV32T-100K-PFRD
Related LinksNLCV32T-, NLCV32T-100K-PFRD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV32T-100K-PFRD Details Description
Related parts for NLCV32T-100K-PFRD
GDT 200V 20% 2KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 8.87 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 5/8" datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 35 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 68.1 OHM 1% 10W datasheet.pdf