TDK Corporation NLCV32T-1R0M-EFD
NLCV32T-1R0M-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV32T-1R0M-EFD
Brief Description
FIXED IND 1UH 1A 78 MOHM SMD
Datasheet Download
NLCV32T-1R0M-EFD.pdf
Availability of NLCV32T-1R0M-EFD
QUANTITY
NLCV32T-1R0M-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV32T-1R0M-EFD
Internal Part NumberEIS-NLCV32T-1R0M-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)78 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV32T-1R0M-EFD
Related LinksNLCV32T-, NLCV32T-1R0M-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV32T-1R0M-EFD Details Description
Related parts for NLCV32T-1R0M-EFD
CAP TANT 1UF 25V 10% 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 50V SCREW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR 25A 3PH NO HT SINK 3PL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.464 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SIZE 16, CLASS D, TERMINAL JUNCT datasheet.pdf
TERMINAL R PG 1/0 1/2 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf