TDK Corporation NLCV32T-3R3M-PFR
NLCV32T-3R3M-PFR picture photo
Mfg. Part Number
NLCV32T-3R3M-PFR
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1A 160 MOHM SMD
Datasheet Download
NLCV32T-3R3M-PFR.pdf
Availability of NLCV32T-3R3M-PFR
QUANTITY
NLCV32T-3R3M-PFR Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV32T-3R3M-PFR
Internal Part NumberEIS-NLCV32T-3R3M-PFR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLCV-PF
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)192 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant54MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV32T-3R3M-PFR
Related LinksNLCV32T-, NLCV32T-3R3M-PFR Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV32T-3R3M-PFR Details Description
Related parts for NLCV32T-3R3M-PFR
Connector Header 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 512MB 184-DIMM datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR PRESSUR 1-5V 0-145PSI NPN datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 2X1 10TDFN datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Socket 78 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 5K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEEL STRAP LARGE datasheet.pdf
CAP 33 UF 20% 10 V datasheet.pdf