ITT Cannon, LLC NLDFT-N-BL-L-S120-M40B
NLDFT-N-BL-L-S120-M40B picture photo
Mfg. Part Number
NLDFT-N-BL-L-S120-M40B
Brief Description
CONN LINE DRAIN SET SCREW 1POS
Datasheet Download
NLDFT-N-BL-L-S120-M40B.pdf
Availability of NLDFT-N-BL-L-S120-M40B
QUANTITY
NLDFT-N-BL-L-S120-M40B Order Process
Ship out your order
Specifications of NLDFT-N-BL-L-S120-M40B
Internal Part NumberEIS-NLDFT-N-BL-L-S120-M40B
Contact Finish Thickness-
Current Rating400A
Voltage - Rated1000VAC, 1500VDC
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLDFT-N-BL-L-S120-M40B
Related LinksNLDFT-N-BL-, NLDFT-N-BL-L-S120-M40B Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
NLDFT-N-BL-L-S120-M40B Details Description
Related parts for NLDFT-N-BL-L-S120-M40B
RES SMD 13.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.55A 94 MOHM SMD datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRY 6'/72" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO201AD datasheet.pdf
T STRUT 25.35"L W/O INS W/KEYWAY datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 123 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
Crystal 16.3840MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf