TDK Corporation NLFC453232T-3R3M-PF
NLFC453232T-3R3M-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLFC453232T-3R3M-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 460MA 90 MOHM
Datasheet Download
NLFC453232T-3R3M-PF.pdf
Availability of NLFC453232T-3R3M-PF
QUANTITY
NLFC453232T-3R3M-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLFC453232T-3R3M-PF
Internal Part NumberEIS-NLFC453232T-3R3M-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLFC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating460mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm
Q @ Freq10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLFC453232T-3R3M-PF
Related LinksNLFC45323, NLFC453232T-3R3M-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLFC453232T-3R3M-PF Details Description
Related parts for NLFC453232T-3R3M-PF
RELAY REED SPST 3A 24V datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 130POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP JOG/STOP/RUN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 18POS PIN datasheet.pdf
LP 5.00/135/20 OG datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 700MA 300 MOHM datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 5" H2O datasheet.pdf