TDK Corporation NLFV32T-6R8M-EFT
NLFV32T-6R8M-EFT picture photo
Mfg. Part Number
NLFV32T-6R8M-EFT
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 260MA 204 MOHM
Datasheet Download
NLFV32T-6R8M-EFT.pdf
Availability of NLFV32T-6R8M-EFT
QUANTITY
NLFV32T-6R8M-EFT Order Process
Ship out your order
Specifications of NLFV32T-6R8M-EFT
Internal Part NumberEIS-NLFV32T-6R8M-EFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLFV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating260mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)204 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLFV32T-6R8M-EFT
Related LinksNLFV32T-, NLFV32T-6R8M-EFT Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLFV32T-6R8M-EFT Details Description
Related parts for NLFV32T-6R8M-EFT
IC REG CTRLR ISO PWM 16-SOIC datasheet.pdf
TOOL PROCRIMP 14-26AWG ULTRAFAST datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 3.81MM datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 350MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 2.91A 42 MOHM datasheet.pdf