TDK Corporation NLHV25T-R47J-PF
NLHV25T-R47J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLHV25T-R47J-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 470NH 350MA 830 MOHM
Datasheet Download
NLHV25T-R47J-PF.pdf
Availability of NLHV25T-R47J-PF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NLHV25T-R47J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLHV25T-R47J-PF
Internal Part NumberEIS-NLHV25T-R47J-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLHV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance470nH
Tolerance±5%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)830 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant350MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLHV25T-R47J-PF
Related LinksNLHV25T, NLHV25T-R47J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLHV25T-R47J-PF Details Description
Related parts for NLHV25T-R47J-PF
IC OTP 512KBIT 45NS 28TSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.93V WD 8-DIP datasheet.pdf
RESONATOR CER 30.00MHZ SMD datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 1MHZ 8SO datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
DIRECT MOUNT CARD EDGE CONN datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
TRACK GUSSET datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf