TDK Corporation NLV25T-330J-EF
NLV25T-330J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-330J-EF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 110MA 7.1 OHM SMD
Datasheet Download
NLV25T-330J-EF.pdf
Availability of NLV25T-330J-EF
QUANTITY
NLV25T-330J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-330J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV25T-330J-EF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±5%
Current Rating110mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7.1 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-330J-EF
Related LinksNLV25T-, NLV25T-330J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-330J-EF Details Description
Related parts for NLV25T-330J-EF
Z89273 ACCESSORY KIT datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.4A 270 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 22AWG MTA-100 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 300K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 2.5A AMMO datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
FUSE 6A 660V AC / 460V DC GG IND datasheet.pdf