TDK Corporation NLV25T-680J-EF
NLV25T-680J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-680J-EF
Brief Description
FIXED IND 68UH 70MA 16.6 OHM SMD
Datasheet Download
NLV25T-680J-EF.pdf
Availability of NLV25T-680J-EF
QUANTITY
NLV25T-680J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-680J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV25T-680J-EF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±5%
Current Rating70mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)16.6 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant15MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-680J-EF
Related LinksNLV25T-, NLV25T-680J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-680J-EF Details Description
Related parts for NLV25T-680J-EF
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 5-SOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf