TDK Corporation NLV32T-027J-EF
NLV32T-027J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-027J-EF
Brief Description
FIXED IND 27NH 450MA 220 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-027J-EF.pdf
Availability of NLV32T-027J-EF
QUANTITY
NLV32T-027J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-027J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-027J-EF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance27nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-027J-EF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-027J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-027J-EF Details Description
Related parts for NLV32T-027J-EF
HEADER OPEN .025"DIA .600 28POS datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
RES 549 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 2A 70 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V C0K 0402 datasheet.pdf