TDK Corporation NLV32T-056J-EF
NLV32T-056J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-056J-EF
Brief Description
FIXED IND 56NH 450MA 330 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-056J-EF.pdf
Availability of NLV32T-056J-EF
QUANTITY
NLV32T-056J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-056J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-056J-EF
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance56nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)330 mOhm Max
Q @ Freq26 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.1GHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-056J-EF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-056J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-056J-EF Details Description
Related parts for NLV32T-056J-EF
CAP CER 1000PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR MEL 75 MM datasheet.pdf
SURFACE BELT 2X132" A MED datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 46MM datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 25V JB 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 30POS PCB datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 3POS W/SKTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.4V SNT-4A datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf