TDK Corporation NLV32T-082J-PF
NLV32T-082J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-082J-PF
Brief Description
FIXED IND 82NH 450MA 400 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-082J-PF.pdf
Availability of NLV32T-082J-PF
QUANTITY
NLV32T-082J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-082J-PF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-082J-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance82nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq27 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant900MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-082J-PF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-082J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-082J-PF Details Description
Related parts for NLV32T-082J-PF
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DIFF LINE DRVR/RCVR HS 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH ASYM BRIDGE SP4 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V -8.7V 2W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf