TDK Corporation NLV32T-120J-EFD
NLV32T-120J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-120J-EFD
Brief Description
FIXED IND 12UH 140MA 2.5 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-120J-EFD.pdf
Availability of NLV32T-120J-EFD
QUANTITY
NLV32T-120J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-120J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-120J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±5%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-120J-EFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-120J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-120J-EFD Details Description
Related parts for NLV32T-120J-EFD
IC SUPERVISOR DUAL/TRPL SOT23-5 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 2.1A STRAP datasheet.pdf