TDK Corporation NLV32T-181J-EFD
NLV32T-181J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-181J-EFD
Brief Description
FIXED IND 180UH 60MA 17 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-181J-EFD.pdf
Availability of NLV32T-181J-EFD
QUANTITY
NLV32T-181J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-181J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-181J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance180µH
Tolerance±5%
Current Rating60mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)17 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant7MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-181J-EFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-181J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-181J-EFD Details Description
Related parts for NLV32T-181J-EFD
IDC CABLE- AKR14A/ AE14M / APK14 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf