AVX Corporation NOJS106M004RWJ
NOJS106M004RWJ picture photo
Mfg. Part Number
NOJS106M004RWJ
Brief Description
CAP NIOB OXIDE 10UF 20% 4V 1206
Datasheet Download
NOJS106M004RWJ.pdf
Availability of NOJS106M004RWJ
QUANTITY
NOJS106M004RWJ Order Process
Ship out your order
Specifications of NOJS106M004RWJ
Internal Part NumberEIS-NOJS106M004RWJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.2 Ohm
Current - Leakage1µA
Dissipation Factor8%
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Manufacturer Size CodeS
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Features-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NOJS106M004RWJ
Related LinksNOJS106, NOJS106M004RWJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
NOJS106M004RWJ Details Description
Related parts for NOJS106M004RWJ
RES SMD 178 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.05A 160 MOHM datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 12V 4.9A 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 67UH 3.6A 45 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf