Vishay Thin Film NOMCA16035001AT5
NOMCA16035001AT5 picture photo
Mfg. Part Number
NOMCA16035001AT5
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 5K OHM 16SOIC
Datasheet Download
NOMCA16035001AT5.pdf
Availability of NOMCA16035001AT5
QUANTITY
NOMCA16035001AT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of NOMCA16035001AT5
Internal Part NumberEIS-NOMCA16035001AT5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesNOMCA Series Precision Thin Film Automotive Qualified Resistor Network
Standard Package1
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesNOMCA - Precision
PackagingCut Tape (CT)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.91mm x 3.91mm)
Height0.063" (1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NOMCA16035001AT5
Related LinksNOMCA160, NOMCA16035001AT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
NOMCA16035001AT5 Details Description
Related parts for NOMCA16035001AT5
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 250VAC RAD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
METRAL 1000 SIGNAL HDR STR 8ROW datasheet.pdf
POWER STRIP 19"15A 8OUT 6'CRD GR datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
M8 UNSH,SS,4MM,PNP,NO,5M CABLE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 8 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf