Taiyo Yuden NRH2410T220MNV
NRH2410T220MNV picture photo
Mfg. Part Number
NRH2410T220MNV
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 300MA 1.764 OHM
Datasheet Download
NRH2410T220MNV.pdf
Availability of NRH2410T220MNV
QUANTITY
NRH2410T220MNV Order Process
Ship out your order
Specifications of NRH2410T220MNV
Internal Part NumberEIS-NRH2410T220MNV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NRH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating300mA
Current - Saturation390mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.764 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant22MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRH2410T220MNV
Related LinksNRH2410, NRH2410T220MNV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NRH2410T220MNV Details Description
Related parts for NRH2410T220MNV
DIODE ZENER 39V 500MW DO35 datasheet.pdf