Taiyo Yuden NRS6012T220MMGJV
NRS6012T220MMGJV picture photo
Mfg. Part Number
NRS6012T220MMGJV
Brief Description
FIXED IND 22UH 650MA 558 MOHM
Datasheet Download
NRS6012T220MMGJV.pdf
Availability of NRS6012T220MMGJV
QUANTITY
NRS6012T220MMGJV Order Process
Ship out your order
Specifications of NRS6012T220MMGJV
Internal Part NumberEIS-NRS6012T220MMGJV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NRS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating650mA
Current - Saturation760mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)558 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRS6012T220MMGJV
Related LinksNRS6012T, NRS6012T220MMGJV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NRS6012T220MMGJV Details Description
Related parts for NRS6012T220MMGJV
CABLE DVI MALE TO DVI MALE 2M datasheet.pdf
IC SUPPLY MON W/RESET 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 706MA 400 MOHM datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT SKT datasheet.pdf