Taiyo Yuden NRS8030T1R5NJGJV
NRS8030T1R5NJGJV picture photo
Mfg. Part Number
NRS8030T1R5NJGJV
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 5.3A 15.6 MOHM
Datasheet Download
NRS8030T1R5NJGJV.pdf
Availability of NRS8030T1R5NJGJV
QUANTITY
NRS8030T1R5NJGJV Order Process
Ship out your order
Specifications of NRS8030T1R5NJGJV
Internal Part NumberEIS-NRS8030T1R5NJGJV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNR Series Inductors
Standard Package1,000
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±30%
Current Rating5.3A
Current - Saturation6.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)15.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package8080
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRS8030T1R5NJGJV
Related LinksNRS8030T, NRS8030T1R5NJGJV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NRS8030T1R5NJGJV Details Description
Related parts for NRS8030T1R5NJGJV
FIXED IND 1MH 390MA 2.3 OHM TH datasheet.pdf
IC FPGA 1126 I/O 1508FBGA datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IGBT 300V 70A 180W TO247AC datasheet.pdf
OSC VCXO 34.368MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN MALE 8POS FRONT/SCREW MOUN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf