Taiyo Yuden NRS8030T470MJGJV
NRS8030T470MJGJV picture photo
Mfg. Part Number
NRS8030T470MJGJV
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47UH 1.3A 221 MOHM SMD
Datasheet Download
NRS8030T470MJGJV.pdf
Availability of NRS8030T470MJGJV
QUANTITY
NRS8030T470MJGJV Order Process
Ship out your order
Specifications of NRS8030T470MJGJV
Internal Part NumberEIS-NRS8030T470MJGJV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NRS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating1.3A
Current - Saturation1.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)221 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package8080
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRS8030T470MJGJV
Related LinksNRS8030T, NRS8030T470MJGJV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NRS8030T470MJGJV Details Description
Related parts for NRS8030T470MJGJV
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 2A 5V datasheet.pdf
SPLITTER/COMBINER 2.1-2.3GHZ datasheet.pdf
CONN HEADR 4POS RA 1.5MM WTB SMD datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 12' REVERSED datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
POE GIGA MCBASIC 2TX/SSLX-SM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
DIA 4MM 1.2MM ROBTC NPN NO datasheet.pdf