Taiyo Yuden NS10145T101MNV
NS10145T101MNV picture photo
Mfg. Part Number
NS10145T101MNV
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 100UH 1.1A 276 MOHM
Datasheet Download
NS10145T101MNV.pdf
Availability of NS10145T101MNV
QUANTITY
NS10145T101MNV Order Process
Ship out your order
Specifications of NS10145T101MNV
Internal Part NumberEIS-NS10145T101MNV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±20%
Current Rating1.1A
Current - Saturation1.4A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)276 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant6MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.191" (4.85mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NS10145T101MNV
Related LinksNS10145, NS10145T101MNV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NS10145T101MNV Details Description
Related parts for NS10145T101MNV
CONN PLUG RTANG 42+6 POS DIN PCB datasheet.pdf
VARISTOR 135V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
AMP TWIN-OUTPT NPN-OUTPT W/CABLE datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 17NS 84PLCC datasheet.pdf
IC FPGA 160 I/O 225CSGBGA datasheet.pdf
IC SWITCH LV DUAL SPST 10MSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 250MA 350 MOHM datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 15UF 6.3V 10% X5R 1206 datasheet.pdf