Essentra Components (formerly Richco, Inc.) NSE-1207-M5-10
NSE-1207-M5-10 picture photo
Mfg. Part Number
NSE-1207-M5-10
Brief Description
MACHINE SCREW CHEESE SLOTTED M5
Datasheet Download
NSE-1207-M5-10.pdf
Availability of NSE-1207-M5-10
QUANTITY
NSE-1207-M5-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSE-1207-M5-10
Internal Part NumberEIS-NSE-1207-M5-10
Features-
Thread SizeM5
Head Diameter0.335" (8.51mm)
Head Height0.130" (3.30mm)
Length - Below Head0.394" (10.00mm)
Length - Overall0.524" (13.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSE-1207-M5-10
NSE-1207-M5-10 Details Description
Related parts for NSE-1207-M5-10
CORD COIL DBL END 6-4 WHITE 14' datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
IC REG TERM DDR-SDRAM 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 25MM datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 50ppm 20pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 54POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 350MW SOD123FL datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SW SELECTOR DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf