Essentra Components (formerly Richco, Inc.) NSE-1580-M5-20
NSE-1580-M5-20 picture photo
Mfg. Part Number
NSE-1580-M5-20
Brief Description
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M5
Datasheet Download
NSE-1580-M5-20.pdf
Availability of NSE-1580-M5-20
QUANTITY
NSE-1580-M5-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSE-1580-M5-20
Internal Part NumberEIS-NSE-1580-M5-20
Features-
Thread SizeM5
Head Diameter0.394" (10.01mm)
Head Height0.118" (3.00mm)
Length - Below Head0.787" (20.00mm)
Length - Overall0.906" (23.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSE-1580-M5-20
NSE-1580-M5-20 Details Description
Related parts for NSE-1580-M5-20
JUMPER-H2730TR/C2016B/H2730TR12" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 62KB FLASH 52MQFP datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 110MA 11.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TM40-6 MODULE LOCKING PIN datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 8 BLK datasheet.pdf
3,3UF 40V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf