Essentra Components (formerly Richco, Inc.) NSE-34812-M6-40
NSE-34812-M6-40 picture photo
Mfg. Part Number
NSE-34812-M6-40
Brief Description
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M6
Datasheet Download
NSE-34812-M6-40.pdf
Availability of NSE-34812-M6-40
QUANTITY
NSE-34812-M6-40 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSE-34812-M6-40
Internal Part NumberEIS-NSE-34812-M6-40
Features-
Thread SizeM6
Head Diameter0.472" (11.99mm)
Head Height0.181" (4.60mm)
Length - Below Head1.575" (40.00mm)
Length - Overall1.756" (44.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSE-34812-M6-40
NSE-34812-M6-40 Details Description
Related parts for NSE-34812-M6-40
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16QSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.56K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .030M 26POS datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE R/A FEMALE-FEMALE 4POS 6' datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 20POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 7.32 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 220 NF 253VAC AXIAL AXI datasheet.pdf