ON Semiconductor NSR15SDW1T1G
NSR15SDW1T1G picture photo
Mfg. Part Number
NSR15SDW1T1G
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V SC88
Datasheet Download
NSR15SDW1T1G.pdf
Availability of NSR15SDW1T1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NSR15SDW1T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NSR15SDW1T1G
Internal Part NumberEIS-NSR15SDW1T1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 02/Jan/2007
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration2 Independent
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)15V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)30mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If680mV @ 10mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 1V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSC-88/SC70-6/SOT-363
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSR15SDW1T1G
Related LinksNSR15S, NSR15SDW1T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NSR15SDW1T1G Details Description
Related parts for NSR15SDW1T1G
RES 604K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMA datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS PUR G/F datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
OSC PROG HCSL 3.3V 250PPM OE SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.02UF 50V 10% BP 1825 datasheet.pdf
RES 6.73K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf