ON Semiconductor NSV45015WT1G
NSV45015WT1G picture photo
Mfg. Part Number
NSV45015WT1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Current Regulation/Management
Brief Description
IC REG CCR 45V 15MA SOD123
Datasheet Download
NSV45015WT1G.pdf
Availability of NSV45015WT1G
QUANTITY
NSV45015WT1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NSV45015WT1G
Internal Part NumberEIS-NSV45015WT1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Current Regulation/Management
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionCurrent Regulator
Sensing MethodHigh/Low-Side
Accuracy±20%
Voltage - Input45V
Current - Output15mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123
Supplier Device PackageSOD-123
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSV45015WT1G
Related LinksNSV450, NSV45015WT1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NSV45015WT1G Details Description
Related parts for NSV45015WT1G
IC FLASH 2MBIT 200NS 32TSOP datasheet.pdf
IC PLD 10MC 30NS 24SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 72V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CABLE 60COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
161 V ACT FOR SW-83161 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 8X50GHZ 120KM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf