Stackpole Electronics Inc. NSZD5KB100R
NSZD5KB100R picture photo
Mfg. Part Number
NSZD5KB100R
Brief Description
RES CERAMIC 100 OHM 5W 10% WW
Datasheet Download
NSZD5KB100R.pdf
Availability of NSZD5KB100R
QUANTITY
NSZD5KB100R Order Process
Ship out your order
Specifications of NSZD5KB100R
Internal Part NumberEIS-NSZD5KB100R
Standard Package1,000
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±10%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension1.063" L x 0.394" W (27.00mm x 10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSZD5KB100R
Related LinksNSZD5, NSZD5KB100R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
NSZD5KB100R Details Description
Related parts for NSZD5KB100R
CONN CIRCULAR DIN 5 PIN FEMALE datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 12V 3.3V -12V 80W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN MALE M8 3POS STR 7M CABLE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 7.8A 6TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV GATE DRIVER 6SDIP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
ESD SMOCK JCKT SNP PK XS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf