Vishay/BCcomponents NTCLE201E3502SB
NTCLE201E3502SB picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE201E3502SB
Brief Description
THERMISTOR NTC 5K RADIAL
Datasheet Download
NTCLE201E3502SB.pdf
Availability of NTCLE201E3502SB
QUANTITY
NTCLE201E3502SB Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE201E3502SB
Internal Part NumberEIS-NTCLE201E3502SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package1,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C5k
Resistance Tolerance-
B Value Tolerance-
B25/75-
B25/853977K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max100mW
Length - Lead Wire1.50" (38.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE201E3502SB
Related LinksNTCLE20, NTCLE201E3502SB Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE201E3502SB Details Description
Related parts for NTCLE201E3502SB
SELF-MNT W-TIE NAT .500X.178"DIA datasheet.pdf
MIC HOLDER WM-52B/54B/55A D/56A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 1.5A DO214AC datasheet.pdf
OSC XO 132.8125MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 58POS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 4KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 5000UF 200V SCREW datasheet.pdf
RES ARRAY 22 RES 1K OHM 24DRT datasheet.pdf