Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF8253V
ERJ-8ENF8253V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF8253V
Brief Description
RES SMD 825K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF8253V.pdf
Availability of ERJ-8ENF8253V
QUANTITY
ERJ-8ENF8253V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF8253V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF8253V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF8253V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF8253V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF8253V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF8253V
CONN HEADER 6POS VERT .250 TIN datasheet.pdf
CONN RECEPT BOX MNT 8POS W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC QUAD PWR DIST SWITCH 16SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V ITO220 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 5V SGL 18WSOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 220V datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 44POS SMD datasheet.pdf