Vishay/BCcomponents NTCLE213E3212GMB0
NTCLE213E3212GMB0 picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE213E3212GMB0
Brief Description
THERMISTOR NTC 2.1K OHM 2% RADIA
Datasheet Download
NTCLE213E3212GMB0.pdf
Availability of NTCLE213E3212GMB0
QUANTITY
NTCLE213E3212GMB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE213E3212GMB0
Internal Part NumberEIS-NTCLE213E3212GMB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNTCLE213 Series Temperature Sensor
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C2.1k
Resistance Tolerance±2%
B Value Tolerance±1%
B25/75-
B25/853511K
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Power - Max100mW
Length - Lead Wire1.22" (31.00mm)
Mounting TypeFree Hanging
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE213E3212GMB0
Related LinksNTCLE213, NTCLE213E3212GMB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE213E3212GMB0 Details Description
Related parts for NTCLE213E3212GMB0
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A SMC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 6V datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION HAND JPT datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1.4MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2910 datasheet.pdf
OSC MEMS 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
INDENTER, WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.27 UF 10% 630 VDC RAD datasheet.pdf