Vishay/BCcomponents NTCS0805E3222GMT
NTCS0805E3222GMT picture photo
Mfg. Part Number
NTCS0805E3222GMT
Brief Description
THERMISTOR NTC 2.2K OHM SMD 0805
Datasheet Download
NTCS0805E3222GMT.pdf
Availability of NTCS0805E3222GMT
QUANTITY
NTCS0805E3222GMT Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCS0805E3222GMT
Internal Part NumberEIS-NTCS0805E3222GMT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Featured ProductNTCS Series Thermistors
Standard Package4,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C2.2k
Resistance Tolerance±2%
B Value Tolerance±1%
B25/75-
B25/853600K
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Power - Max210mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCS0805E3222GMT
Related LinksNTCS0805, NTCS0805E3222GMT Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCS0805E3222GMT Details Description
Related parts for NTCS0805E3222GMT
RES SMD 680 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 4CH DARL 16SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANSISTOR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1.3UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf