Vishay/Dale NTHS0603N04N3303KG
NTHS0603N04N3303KG picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0603N04N3303KG
Brief Description
THERMISTOR NTC 330K OHM 10% 0603
Datasheet Download
NTHS0603N04N3303KG.pdf
Availability of NTHS0603N04N3303KG
QUANTITY
NTHS0603N04N3303KG Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0603N04N3303KG
Internal Part NumberEIS-NTHS0603N04N3303KG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Featured ProductNTHS Series Thermistors
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C330k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/754247K
B25/854262K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0603N04N3303KG
Related LinksNTHS0603N, NTHS0603N04N3303KG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0603N04N3303KG Details Description
Related parts for NTHS0603N04N3303KG
BATTERY LITHIUM 3V A W/TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 219VC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 265MA 1.3 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.03"L X 15.04"W datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.2W US6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf