Hirose Electric Co Ltd NX30TA-25PAA(50)
NX30TA-25PAA(50) picture photo
Mfg. Part Number
NX30TA-25PAA(50)
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN PLUG 25POS IDC
Datasheet Download
NX30TA-25PAA(50).pdf
Availability of NX30TA-25PAA(50)
QUANTITY
NX30TA-25PAA(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of NX30TA-25PAA(50)
Internal Part NumberEIS-NX30TA-25PAA(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
SeriesNX
PackagingBulk
Connector StylePlug
Connector TypeMulti-Purpose
Number of Positions25
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationIDC
FeaturesClosed End
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX30TA-25PAA(50)
Related LinksNX30TA-2, NX30TA-25PAA(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
NX30TA-25PAA(50) Details Description
Related parts for NX30TA-25PAA(50)
BATT NIMH 1.2V AA 1500MAH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 8A 250VAC 65VDC datasheet.pdf