Pericom Semiconductor Corp. NX5031E0125.000000
NX5031E0125.000000 picture photo
Mfg. Part Number
NX5031E0125.000000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
NX5031E0125.000000.pdf
Availability of NX5031E0125.000000
QUANTITY
NX5031E0125.000000 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX5031E0125.000000
Internal Part NumberEIS-NX5031E0125.000000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ NX503
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)40mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX5031E0125.000000
Related LinksNX5031E01, NX5031E0125.000000 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
NX5031E0125.000000 Details Description
Related parts for NX5031E0125.000000
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 14.3182MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 14-20AWG TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
EVAL KIT FOR DP83640T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V CH 0805 datasheet.pdf
FILTER SAW 1575.42 MHZ SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf