Orion Fans OD5020-12HHS02A
OD5020-12HHS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD5020-12HHS02A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD5020-12HHS02A.pdf
Availability of OD5020-12HHS02A
QUANTITY
OD5020-12HHS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5020-12HHS02A
Internal Part NumberEIS-OD5020-12HHS02A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD5020
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5020-12HHS02A
Related LinksOD5020-, OD5020-12HHS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5020-12HHS02A Details Description
Related parts for OD5020-12HHS02A
IC PWM DUAL OUT 5BIT DAC 16SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
SENS RELAY-OUT TIMER 3M RETRO datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IMPACT DC 5X16 GR SN datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS CABLE PIN RA datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.4A 159 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf