Orion Fans OD5020-24HHS01A
OD5020-24HHS01A picture photo
Mfg. Part Number
OD5020-24HHS01A
Brief Description
FAN AXIAL 50X20MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD5020-24HHS01A.pdf
Availability of OD5020-24HHS01A
QUANTITY
OD5020-24HHS01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5020-24HHS01A
Internal Part NumberEIS-OD5020-24HHS01A
SeriesOD5020
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5020-24HHS01A
Related LinksOD5020-, OD5020-24HHS01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5020-24HHS01A Details Description
Related parts for OD5020-24HHS01A
RES 75 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 9VOUT SIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 110V datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 37POS datasheet.pdf
RES 165K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf