Orion Fans OD5020-24LS01A
OD5020-24LS01A picture photo
Mfg. Part Number
OD5020-24LS01A
Brief Description
FAN AXIAL 50X20MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD5020-24LS01A.pdf
Availability of OD5020-24LS01A
QUANTITY
OD5020-24LS01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5020-24LS01A
Internal Part NumberEIS-OD5020-24LS01A
SeriesOD5020
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 20mm W
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5020-24LS01A
Related LinksOD5020-, OD5020-24LS01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5020-24LS01A Details Description
Related parts for OD5020-24LS01A
IC A/D CONV 12BIT W/SHTDN 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 60V 12A SOT93 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 5W SMBG datasheet.pdf
RES 147 OHM 2/3W 1% AXIAL datasheet.pdf