Orion Fans OD5020-24MS02A
OD5020-24MS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD5020-24MS02A
Brief Description
FAN AXIAL 50X20MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD5020-24MS02A.pdf
Availability of OD5020-24MS02A
QUANTITY
OD5020-24MS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5020-24MS02A
Internal Part NumberEIS-OD5020-24MS02A
SeriesOD5020
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 20mm W
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5020-24MS02A
Related LinksOD5020-, OD5020-24MS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5020-24MS02A Details Description
Related parts for OD5020-24MS02A
TRANSFORMER PULSE 4MH .86DCR datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SPRING RELAY HOLD-DOWN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
PROCESS CONTROL MODULE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5MM datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 1" datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf