Orion Fans OD6025-24HBIP5501A
OD6025-24HBIP5501A picture photo
Mfg. Part Number
OD6025-24HBIP5501A
Brief Description
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD6025-24HBIP5501A.pdf
Availability of OD6025-24HBIP5501A
QUANTITY
OD6025-24HBIP5501A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD6025-24HBIP5501A
Internal Part NumberEIS-OD6025-24HBIP5501A
FamilyDC Fans
SeriesOD6025
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress ProtectionIP55 - Dust Protected, Water Resistant
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD6025-24HBIP5501A
Related LinksOD6025-24, OD6025-24HBIP5501A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD6025-24HBIP5501A Details Description
Related parts for OD6025-24HBIP5501A
IC OPAMP VFB 100MHZ 8MSOP datasheet.pdf
SECURITY GUARD GRAY LOCKDOWN datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIRE LDS datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V 0.1A VMT6 datasheet.pdf
72000UF 40V 64X117 85C ST datasheet.pdf