Orion Fans OD7015-12LSS5
OD7015-12LSS5 picture photo
Mfg. Part Number
OD7015-12LSS5
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 70X15MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD7015-12LSS5.pdf
Availability of OD7015-12LSS5
QUANTITY
OD7015-12LSS5 Order Process
Ship out your order
Specifications of OD7015-12LSS5
Internal Part NumberEIS-OD7015-12LSS5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD7015
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 70mm L x 70mm H x 15mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesPWM Control
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD7015-12LSS5
Related LinksOD7015, OD7015-12LSS5 Datasheet, Orion Fans Distributor
OD7015-12LSS5 Details Description
Related parts for OD7015-12LSS5
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 220K OHM 0404 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO15 datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
RES 1.71K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 108MHZ 16SOP datasheet.pdf
HAN M PROTECT COVER DIE CAPC FOR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
A600R,SZ3,150/150//13C2 X2 datasheet.pdf
GT 19C 19#12 SKT RECP datasheet.pdf
114 dB, 192 kHz 6-Channel D/A Converter IC datasheet.pdf