Orion Fans OD8015-12LB
OD8015-12LB picture photo
Mfg. Part Number
OD8015-12LB
Brief Description
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD8015-12LB.pdf
Availability of OD8015-12LB
QUANTITY
OD8015-12LB Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8015-12LB
Internal Part NumberEIS-OD8015-12LB
SeriesOD8015
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 15mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
RPM-
Termination2 Wire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8015-12LB
Related LinksOD801, OD8015-12LB Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8015-12LB Details Description
Related parts for OD8015-12LB
PCB COPPER CLAD 18 X 18" 1 SIDE datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS 1.0MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE 125A 250V ALARM IND SLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 309 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 146 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf