Orion Fans OD8015-12LLB01A
OD8015-12LLB01A picture photo
Mfg. Part Number
OD8015-12LLB01A
Brief Description
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD8015-12LLB01A.pdf
Availability of OD8015-12LLB01A
QUANTITY
OD8015-12LLB01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8015-12LLB01A
Internal Part NumberEIS-OD8015-12LLB01A
SeriesOD8015
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 15mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
RPM-
Termination3 Wire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8015-12LLB01A
Related LinksOD8015-, OD8015-12LLB01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8015-12LLB01A Details Description
Related parts for OD8015-12LLB01A
RELAY SSR 10A@240VAC LOW PROFILE datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
TERM FORK FL VYL 22-18AWG #6 datasheet.pdf
VARISTOR 9V 250A DISC 10MM datasheet.pdf
IC MPU 603E 200MHZ 255CICBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FMAL R/A GOLD PCB datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 119BGA datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1228.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CAP FILM 1.2NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf