Orion Fans OD8020-12LB
OD8020-12LB picture photo
Mfg. Part Number
OD8020-12LB
Brief Description
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD8020-12LB.pdf
Availability of OD8020-12LB
QUANTITY
OD8020-12LB Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8020-12LB
Internal Part NumberEIS-OD8020-12LB
FamilyDC Fans
SeriesOD8020
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8020-12LB
Related LinksOD802, OD8020-12LB Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8020-12LB Details Description
Related parts for OD8020-12LB
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 500MA 230 MOHM datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 8CH 2MSPS 28-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
BLZP 5.00/19/90F SN OR BX datasheet.pdf
SCZ 3.81/10/180G SN GN BX datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
OSC TCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf