Orion Fans OD8025-24MSS01A
OD8025-24MSS01A picture photo
Mfg. Part Number
OD8025-24MSS01A
Brief Description
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD8025-24MSS01A.pdf
Availability of OD8025-24MSS01A
QUANTITY
OD8025-24MSS01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8025-24MSS01A
Internal Part NumberEIS-OD8025-24MSS01A
FamilyDC Fans
SeriesOD8025
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8025-24MSS01A
Related LinksOD8025-, OD8025-24MSS01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8025-24MSS01A Details Description
Related parts for OD8025-24MSS01A
CONN FIBER SC PLUG DUPLX 125UM datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 7.5NS 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
TPA ACTIVATION/EXTRACTION datasheet.pdf
CABLE 50COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
GASKET BECU 9.1X9.88MM datasheet.pdf
762 TB SOC RA PCB/D W/L datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NPO 0603 datasheet.pdf