Orion Fans OD9225-12MB5
OD9225-12MB5 picture photo
Mfg. Part Number
OD9225-12MB5
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD9225-12MB5.pdf
Availability of OD9225-12MB5
QUANTITY
OD9225-12MB5 Order Process
Ship out your order
Specifications of OD9225-12MB5
Internal Part NumberEIS-OD9225-12MB5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD9225
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92.5mm L x 92.5mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesPWM Control
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD9225-12MB5
Related LinksOD9225, OD9225-12MB5 Datasheet, Orion Fans Distributor
OD9225-12MB5 Details Description
Related parts for OD9225-12MB5
RES SMD 4.7K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 680K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.93K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 200 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS STR .100" TIN datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf