Orion Fans OD9225-24LB01A
OD9225-24LB01A picture photo
Mfg. Part Number
OD9225-24LB01A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD9225-24LB01A.pdf
Availability of OD9225-24LB01A
QUANTITY
OD9225-24LB01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD9225-24LB01A
Internal Part NumberEIS-OD9225-24LB01A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD9225
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 92.5mm L x 92.5mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD9225-24LB01A
Related LinksOD9225-, OD9225-24LB01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD9225-24LB01A Details Description
Related parts for OD9225-24LB01A
IC GATE NOR 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 2-DIP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165CABGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
OSC 30.0000 MHZ CMOS SMD datasheet.pdf