Kilo International OESA-75-4-5
OESA-75-4-5 picture photo
Mfg. Part Number
OESA-75-4-5
Manufacturer
Product Category
Knobs
Brief Description
KNOB BLK/MATTE.75"DIA .250"SHAFT
Datasheet Download
OESA-75-4-5.pdf
Availability of OESA-75-4-5
QUANTITY
OESA-75-4-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of OESA-75-4-5
Internal Part NumberEIS-OESA-75-4-5
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyKnobs
SeriesOES
StyleCylindrical with Skirt
TypeKnurled, Diamond
Shaft Size0.250" (6.35mm)
Diameter0.750" (19.05mm), 1.000" (25.40mm) Skirt
Height0.625" (15.88mm)
IndicatorArrow on Top
MaterialMetal
ColorBlack Matte
Features6-32 Set Screw
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OESA-75-4-5
Related LinksOESA-, OESA-75-4-5 Datasheet, Kilo International Distributor
OESA-75-4-5 Details Description
Related parts for OESA-75-4-5
FILTER LINE 25MH 0.8A TYPE 19N datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 61MA 98.9 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf