Connor-Winfield OH100-70503CF-024.576M
OH100-70503CF-024.576M picture photo
Mfg. Part Number
OH100-70503CF-024.576M
Brief Description
OSC OCXO 24.576MHZ CMOS DIP
Datasheet Download
OH100-70503CF-024.576M.pdf
Availability of OH100-70503CF-024.576M
QUANTITY
OH100-70503CF-024.576M Order Process
Ship out your order
Specifications of OH100-70503CF-024.576M
Internal Part NumberEIS-OH100-70503CF-024.576M
PackagingBulk
TypeOCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±5ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.500" (12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OH100-70503CF-024.576M
Related LinksOH100-70503, OH100-70503CF-024.576M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
OH100-70503CF-024.576M Details Description
Related parts for OH100-70503CF-024.576M
RES SMD 1.54KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT R-R I2C 12-DFN datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 190MA 4.3 OHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf